Best Joy Ful Engilish
Aile Birleşimi
Aile BirleşimiAlmanca A1 Aile Birleşimi Nedir?
Almanya' da ya da Avusturya' da yaşayan biriyle evlenip oraya gitmek isteyen her Türk vatandaşı Aile Birleşimi Vizesi için başvurması gerekir.
Almanya, Aile Birleşimi Vizesi vermek için Almanya Uyum Yasası' na göre Almanya Aile Birleşimi Vizesi almak isteyen kişiler aşağıdaki şartları yerine getirmesi gerekir:
• Almanca A1 Sertifikasına sahip olmak,
• Evlenip Türkiye' den gidecek olan kişinin en az 18 yaşında olması gerekir,
• Alman Hükümeti’nin belirlediği standartlarda oturulacak bir eve sahip olmak,
• Almanya' daki eşin bir firmada çalışıyorsa son üç aylık maaş bordrosu, işveren ise gelirini beyan etmesi gerekir,
• Türkiye 'deki eşin Almanya'daki eşin sigortasına kayıt olması,
• Çocuklar 12 yaşına kadar sınava girmek zorunda değiller, 15 yaş üstü çocuklar farklı bir sınava girmek zorundalar, 18 yaşından itibaren çocuk olarak Aile Birleşimi Vizesine başvuramazlar.
Bununla beraber çocuklarla ilgili Aile Birleşimi şartları kişilere ve durumlara göre değişiklik gösterebiliyor. Daha detaylı bilgi için Alman Konsolosluğu Hukuk Bürosunu arayabilirsiniz.

Aile Birleşimi A1 Almanca Sınavı Nedir?
Goethe Zertifikat - Start Deutsch A1
Aile Birleşimi Vizesine başvuracak kişilerin A1 seviyesinde Almanca' ya hakim olması gerekir. Yani günlük işlerini ve temel ihtiyaçlarını kendi başına halledebilecek kadar temel Almanca bilgisine sahip olması gerekir.

Aile Birleşimi A1 Almanca Kursu Nasıl Olmalıdır?
Aile Birleşimi A1 Almanca Kursu kesinlikle normal bir Almanca kursu değildir. Özel bir sistemle hazırlanılması gerekir. Bunun için normal bir kurs yerine mutlaka sınavı ve sistemini iyi tanıyan, bu konuda uzman, Alman Dili' ne hakim ve Alman Kültürünü yakından tanıyan kişilerle çalışmanız gerekir. Böylece sınava bir kerede ve kısa sürede emin bir şekilde hazırlanmış olursunuz. Öğrenme deneyimi az olan ve güçlük çeken kişilere bile Almanca öğretmekte uzmanlaşmış kişilerle çalışarak ve kursa katılanların seviyelerine göre çeşitli yöntemlerle öğrenmeyi daha basit ve zevkli hale getirilen bir ortamda Almanca Dilini öğrenmeyle birlikte öğrenme becerinizi de geliştireceksiniz. Derslerde Sınav yapan yetkili kurumların tavsiye ettiği kitaplar ve ayrıca öğrenmeyi kolaylaştırıcı çeşitli yardımcı ek malzemeler de kullanılır.

İngiltere Aile Birleşimi
İngiltere’de süresiz oturum iznine ya da İngiliz vatandaşlığına sahip olan kişiler eşlerini ve çocuklarını yanlarına vizeli bir şekilde getirebilirler. İngiltere Evlilik vizesi aynı zamanda, İngiltere Aile Birleşimi vizesi ya da İngiltere Yerleşim vizesi olarak da adlandırılır. İngiltere de yaşayan, uzun süre oturum hakkı olan veya İngiltere de Ankara Antlaşması ile duran kişilerin eşleri ve çocukları Aile Birleşim/Yerleşim vizesine başvurabilirler. Aile Birleşim/Yerleşim vizesi başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için, öncelikle A1 düzeyinde İngilizce dil bilgisine sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. .

Kimler Başvurabilir ?
İngiltere de yaşayan, süresiz oturum hakkı olan veya İngiltere de Ankara Antlaşması vizesi ile duran kişilerin eşleri ve çocukları Aile Birleşim/Yerleşim vizesine başvurabilirler.

Başvuru Yaşı
İngiltere Aile Birleşimi/Yerleşim vizesine başvuracak eşler minimum 18 yaşında olmaları gerekmektedir. Çocuklar 18 yaş altında ise, ebeveyni vize alması durumunda, çocuğa da vize verilmektedir. Ancak 18 yaş üstü çocuklar için vize almak biraz daha zordur. Eğer çocuk eğitim seviyesinin yetersizliğini ve kendisini finanse edebilecek bir geliri olmadığını vize memuruna kanıtlayabilir ise, vize alma şansı yükselecektir.
 
İngiltere Aile Birleşim Vize Şartları
Vize başvurusunda eşlerin yasal olarak evli oldukları ispatlamaları gerekmektedir. Ancak evlilik cüzdanı, eşlerin evliliklerini ispatlamak ve evliliğin gerçekliğine inandırmak için yeterli değildir. Bu nedenle evli çiftlerin evliliklerinin gerçek bir evlilik olduğunu vize memuruna ispatlamaları gerekmektedir. Evliliğin gerçekliğini ispatlamak için, eşinizle yapmış olduğunuz telefon görüşmelerinin dökümleri, eşinizin size göndermiş olduğu para dekontları, e-mail ya da Messenger kayıtlarının dökümlerini sunabilirsiniz.
İngiltere’de bulunan eşin devletten yardım almaması, yasal bir işte çalışması, düzenli olarak gelirinin bulunması ve eşi/çocuğu İngiltere’ye yerleştiğinde ailesinin masraflarını karşılayabilecek düzeyde bir gelirinin ya da birikiminin olması gerekmektedir.
Aile Birleşim/Yerleşim vizesi başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için, öncelikle A1 düzeyinde İngilizce dil bilgisine sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Genel İngilizce
- IELTS
- İş İngilizce
- Junior İngilizce
- Kurumsal Eğitim
- Matematik
- Özel Dersler
- Proficiency
- TOEFL
- YDS
 
 
Pro WEB