Best Joy Ful Engilish
Proficiency
ProficiencyProficiency sınavı üniversiteye yeni başlayacak olan öğrencilerin eğitim alacakları bölümlerde okuyabilmek için İngilizce seviyelerinin ölçüldüğü bir sınavdır. Her üniversitenin Proficiency sınavının zorluk derecesi ve sınav işleyişi farklıdır.

Proficiency Hazırlık Kursu Nedir?
Tüm üniversitelerin hazırlık sınıfını geçme sınavına hazırlayan bir programdır.

Proficiency Amacı?
Üniversiteyi kazanan öğrencilerin kazandıkları Üniversite tarafından düzenlenen yeterlilik (muafiyet / proficiency) sınavını geçerek hazırlık okumadan doğrudan birinci sınıfta eğitime başlamalarını sağlamak hazırlık eğitimini tamamlayan öğrencilerin ise derecelerini yükseltmektir. Böylece hem öğrenim süresinden hem de özel üniversitedeki hazırlık sınıfı ücretinden tasarruf sağlar.

Proficiency İçeriği
Yeterlilik sınavı üniversiteden üniversiteye değişir. Amacımız üniversitelerin sistemlerine uygun ve her üniversiteye özel eğitim programlarını en iyi şekilde öğretebilmek ve hazırlık sınıfı sınavını geçirmektir. Bu uygulama üniversiteler arası sınav farklılığından kaynaklanan sıkıntıları da gidermektedir.

Proficiency Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır?
Proficiency sınavı için özel bir başvuru yapılmaz. Üniversiteler her öğretim yılı başında yeni gelen öğrencilerinin İngilizce seviyelerini ölçmek için bu sınavı uygularlar.

Proficiency Sınavının Formatı Nedir?
Proficiency sınavının belirli bir formatı yoktur. Her üniversite kendi ihtiyaçları doğrultusunda bir sınav formatı belirler. Kimi sınavlar çoğunluk olarak çoktan seçmeli sorulardan oluşurken, kimi sınavlar dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerileri üzerinde yoğunlaşır. Her üniversite ve bölümün skor beklentisi de değişiklik göstermektedir.

Proficiency Hazırlık Eğitiminin İçeriği Nedir?
Her üniversitenin Proficiency sınavı için ayrı bir eğitim programı ve içerik düzenlenmesi yapılır.

Proficiency Sınavını Geçebilmek İçin Kaç Saat Eğitim Almalıyım?
Kursumuza başvurduğunuzda öncelikle bir dil seviye belirleme testi yapılır. Eğer Proficiency kursuna başlamaya hazır seviyedeyseniz derslere katılabilirsiniz. Şayet yabancı dil seviyeniz yeterli değilse Proficiency ön hazırlık sınıfına alınarak eksiklerinizin giderilmesi sağlanır.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Aile Birleşimi
- Genel İngilizce
- IELTS
- İş İngilizce
- Junior İngilizce
- Kurumsal Eğitim
- Matematik
- Özel Dersler
- TOEFL
- YDS
 
 
Pro WEB